LIVE: IPKO Superliga, Drita – Drenica, Flamurtari – Liria

Futboll 14 Prill 2019 15:24

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Drita – Drenica dhe Flamurtari – Liria.

Ardian Nuhiu del me formacionin më të mirë, duke iu besuar titullarëve, ndërkohë Tahir Lushtaku ka bërë dida ndryshime.

Me formacionet më të mira kanë startuar edhe Flamurtari dhe Liria që do takohem në “Fadil Vokrri”.

LIVE

Drita 2:2 Drenica

Përfundon ndeshja!

90+6′ GOOL! Gërbeshi ka humbur penalltinë pasi e priti Ymeri, por nga topi i kthyer realizon Leci

90+4′ Penallti për Dritën të cilën e shkakton Islamaj në Endrit Krasniqin

90+1′ Haxhimusa në rast të mirë, Ymeri shpëton Drenicën

80 Gol i Dritës, por anulohet nga gjyqtari për faul në sulm. Nwabueze i Dritës shënoi me kokë, por goli u anulua për shkak të ndërhyrjes së palejueshme në sulm. Karton i verdhë për Nwabuezen.

75′ Rast ideal për Dritën, por kapiteni Ardian Limani nga afërsia gjuan lart mpi portë.

72′ GOOL! Drita e ngushton epërsinë e Drenicës. Betim Haxhimusa realizon gol të bukur me kokë nga zona e 5-metërshit, pas asistimit të Xhevdet Shabanit nga goditja e këndit.

48′ Nwabueze i Dritës depëton mirë, por Arsen Syka i Drenicës ia largon topin në vrapin e fundit para goditjes.

Fillon pjesa e dytë!

Përfundon pjesa e parë!

40′ GOOL! Nicolas Andrews shënon sërish për Drenicën, mysafirët e dyfishojnë epërsinë në Gjilan.

15′ Endrit Krasniqi lansoi goditje të fuqishme, por portieri Ymeri nuk lejoi të mposhtej

12′ GOOL! Andrews ka shënuar për epërsinë e Drenicës

07′ Liridon Leci goditi bukur me kokë por topi ndalet në shtyllën pingule

Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

LIVE

Flamurtari 1:0 Liria

Përfundon ndeshja!

90′ Katër minuta lojë shtesë

69′ Rast tjetër ideal për Lirinë me Qëndrim Gashin që i vetmuar para portierit Neziri gjuan me kokë mbi portë

68′ Shend Kelmendi ka gabuar me kthimin e topit prapa, por Albin Memaj ndalet për mrekulli nga kapiteni Veton Kabashi

54′ GOOL! Shend Kelmendi ka realizuar nga afërsia pas një topi të kthyer pasi fillimisht Gashi priti një goditje të Shillovës.

51′ Shend Kelmendi provon me të majtën, por mbi portë

Fillon pjesa e dytë!

Përfundon pjesa e parë!

40′ Dominim i Flamurtarit, por Liria po mbrohet mirë

29′ Liria në mundësi të mirë shënimi pas gjuajtjes së Blendi Memajt, por golin ia mohoi portieri Neziri, pastaj gjuajtja e Ilir Mustafës përfundon mbi portë

22′ Granchov rrezikoi portën por intervenon bukur portieri Flamur Gashi

8′ Egzon Krasniqi i Flamurtarit harkon nga e djathta rrezikshëm, por në vend ishte portieri Gashi

Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Flamurtari:

Liria:

 

-->