LIVE: Prishtina shënon edhe golin e dytë ndaj Barcelonës

Futboll 15 Janar 2021 18:31

Është duke u zhvilluar takimi i raundit të dytë të Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Mabetex Prishtina, transmeton Insporti.

Skuadra e Prishtinës që është themeluar vetëm para pesë viteve do të përballet me Barcelonën.

Kujtojmë që Barcelona është ekipi më i mirë në Evropë në futsall, ku edhe është kampion aktual në Ligën e Kampionëve.

Kjo sfidë transmeton në Klan Kosova.

LIVE: Ka nisur ndeshja mes Barcelonës dhe Mabetex Prishtina.

Minuta 2: Vjen një goditje nga Ximbinha por që bllokohet nga Rukovci.

4′ Një goditje e Freire (Prishtina) përfundon jashtë porte.

9′ Rezultati është ende 0-0, teksa posedimi i topit është 70% në favor të Barcelonës.

12 GOOL, Barcelona kalon në epërsi me një goditje të fuqishme nga Diego.

14: GOOL, Barcelona dyfishon epërsinë permes Esquerdinha

18: Barcelona shënon dy herë të tjera, por Prishtina kundërpërgjigjet me një gol shumë të bukur nga Mërgim Dervishaj.

20: Mbyllet pjesa e parë, Barcelona udhëheq me rezultatin 5-1 ndaj Mabetex Prishtina.

28: Prishtina shënon edhe një gol, rezultati momental është 6-2 në favor të Barcelonës.

Formacionet zyrtare:

Image

-->