Liverpool 0:0 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Futboll 19 Shkurt 2019 23:51

Liverpooli dhe Bayern Munich janë ndarë baras pa gola 0:0, në ndeshjen e parë mes tyre e zhvilluar në Anfield Road.

Mesfushori Javi Martinez është lojtari me notën më të lartë të kësaj ndeshje.

Me një përqindje të lartë të pasimeve të suksesshme (87%) dhe katër duele në ajër të fituara, 26-vjeçari është vlerësuar me notën 7.7.

Te skuadra e Liverpoolit, lojtari me notën më të lartë është mbrojtësi Naby Keita (7.7).

Lojtari me notën më të dobët është anësori Kingsley Coman (5.8). /Insporti.com

 

-->