Liverpool arriti një rekord interesant

Futboll 06 Dhjetor 2018 17:09

Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, pasi triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Fitorja e arritur ndaj Burnleyt, ka kompletuar rekordin historik për Liverpoolin, që shënon startin më të mirë të një stinori në historinë e klubit.

“Të Kuqtë” kanë 12 fitore dhe 3 barazime, që është e mjaftueshme për të mbajtur pozitën e dytë në renditjen e Premier Ligës.

-->