Liverpool – Chelsea, formacionet e super përballjes angleze

Futboll 14 Prill 2019 16:32

Liverpooli dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare të përballjes së tyre në Premierligë.

Dy gjigantët anglezë, Liverpooli e Chelsea takohen sot me fillim nga ora 17:30 në ‘Anfield’, shkruan Insporti

Për Liverpoolin, kjo ndeshje ka rëndësi të madhe pasi do të fitonte tri pikë të mëdha në garën për titull.

Në anën tjetër, Chelsea e kërkon fitoren për të mbetur në garë për top 4-she, që garanton një vend për sezonin tjetër në Ligën e Kampionëve.

Më poshtë keni formacionet zyrtare, ku Xherdan Shaqiri ndodhet në bankën rezervë për Liverpoolin. /Insporti.com/

Liverpool:

Chelsea: