Liverpool – Chelsea, rezultati pas 45 minutave të parë në ‘Anfield’

Futboll 14 Prill 2019 18:21

Ka përfunduar pjesa e parë e kryendeshjes së javës në futbollin anglez.

Liverpooli e Chelsea, pas 45 minutave të parë janë ndarë baras, pa gola, raporton Insporti

Rastet nuk munguan te të dyja skuadrat, mirëpo Liverpooli ushtroi më shumë presion dhe ishte më dominues.

Të kuqtë golit iu afruan më së shumti me anë të Sadio Manes, kurse mysafirët patin rastin më të mirë me brazilianin Willian, pas një kundërzbritjeje.

Mirëpo, që të dyja gjuajtjet përfunduan jashtë.

Më poshtë keni statistikat e pjesës së parë. /Insporti.com/