Liverpool e gjenë pasuesin e Salah, ky futbollist do ta zëvendësojë egjiptiasin

Futboll 28 Prill 2021 11:01

Nëse sulmuesi egjiptias, Mo Salah largohet nga Livepool verës, klubi janë duke i interesuar për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Jadon Sncho, shkruan Insporti.

Sipas Bild, trajneri Jurgen Klopp do provojë të nënshkruajë me Sanchon, nëse Salah vendos të largohet gjatë verës.

Salah edhe verën e kaluar ishte i interesuar me transferimin në Premierligë, pavarësisht interesimit të Barcelonës dhe Real Madridit.

Sancho ishte prioritet për Manchester Unitedin në verë, por “Djajtë e Kuq” nuk ishin në gjendje të paguajnë çmimin e 120 milionë eurove.

Sancho ka bërë 33 paraqitje në të gjitha garat këtë edicion duke shënuar 12 gola dhe dhuruar 16 asistime.

-->