Liverpool- Manchester City, përballja e zjarrtë sot

Futboll 03 Tetor 2021 10:12

Sot me fillim nga ora 17:30 zhvillohet derbi Liverpool-Manchester City, në kuadër të xhiros së shtatë të Premier Ligës angleze, shkruan Insporti.

Liverpool që luan si vendas do të kërkojë fitore për të vazhduar serinë e mirë, dhe me fitore eventuale do të riktheheshin si lider me një pikë më shumë se Chelesa.

Kampionët aktual nuk do të dorëzohen lehtë dhe fitorja mbetet objektivë.

Dy skuadratë që në vitet e fundit kanë qenë rival të drejtpërdrejt për titull do të kërkojnë fitore.

-->