Liverpool – Wolverhampton, Shaqiri pjesë e ekipit

Formula 1 12 Maj 2019 15:12

Liverpool do të luaj ndaj Wolverhampton Wanderers në ndeshjen vendimtare për titullin e Ligës Premier.

The reds duhet ta fitojnë takimin e tyre dhe të shpresojnë në një  barazimin ose humbjen e Manchester Cityt në sfidën kundër Brightonit, në mënyrë që të shpallen kampion.

Wolves janë larg zonës evropiane dhe nuk pritet që t’i shkaktojnë shumë telashe kundërshtarit.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Nuno Espirito Santo i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje./Insporti