Liverpooli me super Salah mundin Chelsean, rimarrin kreun

Futboll 14 Prill 2019 19:29

Liverpooli e ka mundur 2:0 Chelsean në xhiron e 34-t për të mos e lëshuar kreun e tabelës në Premier Ligë.

Sadio Mane dhe Mohamed Salah shënuan golat në minutat 51′ dhe 53′ për fitoren e 26-të të “Të Kuqve” këtë edicion.

Goli i Sadio Mane:

Goli i Mohamed Salah:

Liverpooli tani prin me 85 pikë në tabelë, dy më shumë se Manchester City që ka një takim më pak të zhvilluar.

Renditja më e fundit në Premierligë: