Liverpooli pësoi 5:0, trajneri Neil Critchley: Ishim fantastik

Futboll 18 Dhjetor 2019 13:38

Skuadra e Liverpoolit pësoi mbrëmë humbje të thellë si mysafir nga Aston Villas në çerekfinalen e Kupës së Ligës.

Liverpooli përzgjodhi ekipin e përbërë nga lojtarë të rinj, të udhëhequr nga Neil Critchley, trajner i ekipit U-23.

Arsyeja për këtë nuk është nënvlerësimi tradicional i konkurrencës më pak të rëndësishme nga klubet më të mëdha angleze, por paaftësia e Liverpoolit për të sjellë të paktën një ekip të kombinuar në Birmingham pasi në të njëjtën kohë, por në skajin tjetër të botës, në Doha, ata luajnë në garën e Botërorit të Klubeve.

Të gjithë lojtarët e ekipit të moshuar dhe menaxheri Jürgen Klopp janë në Katar, kështu që Liverpooli duhej të mblidhte një ekip me 19-vjeçar dhe 182 ditë mesatare, më i riu ndonjëherë në një ndeshje zyrtare.

“Unë mendoj se ishim fenomenal. Ne ishim fantastikë që nga fillimi dhe kishim disa mundësi të shkëlqyera që nga fillimi. Për fat të keq, atëherë ne padyshim pranuam dy gola. Tifozët tanë ishin të mahnitshëm”, thotë Critchley.

-->