Liverpooli shënon edhe golin e dytë ndaj Chelseat (VIDEO)

Futboll 22 Shtator 2019 18:04

Liverpooli e ka dyfishuar rezultatin ndaj Chelseat në derbin e xhiros së gjashtë në Premierligë.

Roberto Firminho realizoi golin e dytë pas gjysmë ore lojë, ku u gjind më së miri në zonë dhe me goditjen me kokë e qoi topin në rrjetë.

Derisa golin e parë e shënoi Trent Alexander-Arnold nga gjuajtja e lirë në minutën  e 14-të

Edhe në këtë përballje si shumë të tjerat nuk është duke luajtur nga fillimi Xherdan Shaqiri. për “The Reds”.

 

-->