Liverpoolit i duhen edhe 27 pikë për t’u shpallur kampion

Futboll 25 Janar 2020 14:23

Liverpool janë në rrugë të mbarë për ta fituar titullin e parë në Premier Ligë, shkruan Insporti.com.

Ata janë 16 pikë përpara vendit të dytë që mbahet nga Manchester City, dhe kanë një lojë më pak të zhvilluar.

Liverpoolit i duhen edhe 27 pikë nga 15 xhirot e mbetura për t’u shpallur matematikisht kampion – që nënkupton nëntë fitore.

Nëse Liverpooli dhe City fitojnë të gjitha ndeshjet e ardhshme, loja që e shpall Liverpoolin kampion do jetë pikërisht ajo ndaj Manchester City-it në Etihad. /Insporti.com/

-->