Llapi – Drita, trajnerët janë përcaktuar për këto përbërje të skuadrave

Futboll 18 Shtator 2019 15:23

Vëmendja kryesore për javën e 5-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll është përqendruar në Podujevë, ku Llapi e pret Dritën, dy skuadra që e kanë shpallur kandidaturën për titull.

Ndeshja nis në ora (16:00) në stadiumin “Zahir Pajaziti” dhe vlerësohet derbi i xhiros së pestë.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Hajdini, Husiç, Prençi, Mujkiç, Emini, Maliqi, Zhdrella, Ramadani, Pefqeli, Plaku, Selmani. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Drita: Tofiloski, Cuculi, Gërbeshi, Limani, Leci, Namani, B.Shabani, Xh.Shabani, Bunjamin Shabani, Emini Fortunato. Kryetrajner: Ardian Nuhiu.

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Kreshnik Vula.

-->