Llapi transferon mbrojtësin boshnjak

Futboll 16 Korrik 2019 18:41

KF Llapi ka vazhduar me transferime të reja për sezonin e ardhshëm, shkruan Insporti.com.

Skuadra llapjane ka prezantuar futbollistin boshnjak, Senad Husic si transferi më i ri i skuadrës.

Husic është mbrojtës i majtë dhe sot është prezantuar nga trajneri Tahir Batatina.

Ish-futbollisti i IFK Amalit ka nënshkruar kontratë një-vjeçare me klubin llapjan.

Ky është njoftimi i plotë i Llapit:

Zyrtare: Senad Husic përforcon Llapin

Podujevë, 16 korrik 2019 – Mbrojtësi i majtë, Senad Husic është futbollisti më i ri i Llapit. Ai vjen nga IFK Åmål dhe ka arritur marrëveshje 1 vjeçare me klubin.

Senad Husic, 29 vjeç, i lindur më 12.04.1990 në Kalesija. Është mbrojtës i majtë me origjinë boshnjake. E ka nisur tek Bosna Kalesija, ku ka kaluar tek Zvijezda G, ku më pas u transferua në Divisionin e Hungarisë tek skuadra e Diósgyër.

Në Premier Ligën e Bosnie-Hercegovinës ka 91 paraqitje, në Ligën e Hungarisë numëron 40 paraqitje, kurse ka edhe 5 ndeshje të luajtura në kualifikimet e Evropa Ligës.

Mirësevjen SENAD HUSIC!

 

Vazhdojmë…

Gepostet von K.F. Llapi am Dienstag, 16. Juli 2019

-->