“Lojtarët e United kanë frikë nga Cristiano Ronaldo”/ Legjenda e Liverpoolit ‘thumbon’ yllin portugez

Futboll 10 Shkurt 2022 23:55

Këtu ka pasur shumë debate këtë sezon nëse kthimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United ka penguar apo jo përparimin e skuadrës, megjithatë ish-mesfushori i Liverpool, Dietmar Hamann beson se disa lojtarë të United kanë frikë nga ylli veteran.

Duke qenë padyshim lojtari më i madh i klubit në histori, duke pasur parasysh suksesin që arriti në periudhën e tij të parë me klubin, nuk mund të jetë befasi që Ronaldo ishte disi i tronditur kur pa gjendjen e klubit pas kthimit të tij.

Hamann ka akuzuar ekipin se nuk po tërhiqet në të njëjtin drejtim që dëshiron Ronaldo.

Dietmar Hamann does not believe in a tenth championship title in a row -  PremierSeason.com

“Ka pikëpyetje për Ronaldon dhe nëse lojtarët në të vërtetë kanë frikë prej tij”.

“Unë mendoj se nuk ka identitet në këtë ekip të United, gjë që e bën të vështirë për një lojtar të hyjë në lojë”.

“Kjo e bën të vështirë për një lojtar , dikush duhet të sigurohet që këta lojtarë të tërheqin në të njëjtin drejtim që nuk është rasti tani”, ka thënë , Hamann për Metro. 

-->