Loriana Kuka e bronztë në “Minsk 2019”

Sporte luftarake 24 Qershor 2019 16:34

Xhudistja nga Peja, Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë duke mposhtur xhudisten gjermane, Luise Malzahn, raporton Insporti.com.

Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -78 kg.

 

Është kjo medalja e tretë e Kosovës në Lojërat Evropiane Minsk 2019, pas të artës së Majlinda Kelmendit, të argjendtës së Nora Gjakovës dhe të bronztës së Loriana Kukës. /Insporti.com/

-->