Loriana Kuka e zë vendin e pestë në Kampionatin Evropian

Sporte luftarake 18 Prill 2021 18:40

Loriana Kuka ka zënë vendin e pestë në Kampionatin Evropian “Lisbonë 2021”.

Xhudistja pejane pësoi humbje në luftën për medalje të bronztë nga francezja, Estelle Posvite, kategoria -78 kg.

Ekipi Olimpik i xhudos e mbyll Evropianin me dy medalje të arta, një të bronztë dhe dy vende të pesta. /Insporti.com/

-->