Luanin bashkë tek Real Madridi, Ronaldo kërkon ribashkimin me lojtarin tek Juventusi

Futboll 02 Gusht 2020 10:59

Juventus kërkon të përforcojë skuadrën edhe pse në të ka lojtarë të mëdhënj si Ronaldo apo Dybala. Shumë emra qarkullojnë si objektiva të bardhezinjve.

Këtë herë ka qenë vetë Cristiano Ronaldo që ka sugjruar një futbollist. Portugezi i ka kërkuar Juventusit të blejnë mesfushorin e Arsenalit, Mesut Ozil.

Ronaldo dhe Ozil kanë luajtur bashkë tek Real Madridi kohë më parë, para se mesfushori të trasnferohej tek “Topçinjtë”.

Gjtihsesi problem për Juventusin mbetet paga e lartë e Ozilit që tek Arsenali përfiton 385 mijë euro në javë.

-->