Luboteni e fiton Kupën e Kosovës në volejboll

Superliga 23 Dhjetor 2019 14:32

Skuadra e Lubotenit e ka fituar Kupën e Kosovës në volejboll.

Në takimin final ndaj Ferizajt, Luboteni shënoi fitore me rezultatin 3:1 në sete.

Ndeshja ishte e baraspeshuar në dy setat e parë, mirëpo në vazhdim Luboteni arrin të krijoj epërsi dhe e mbyll ndeshjen në favor duke e fituar ndeshjen në tërësi.

Kupën ekipit fitues ja ndau kryetari i FVK, Abedin Ibrahimi.

Image

 

-->