Luis Enrique para ndeshjes kundër Zvicrës: Ne jemi një nga ekipet më të mira në mbrojtje

Futboll 01 Korrik 2021 18:01

Trajneri i Spanjës Luis Enrique ka folur para mediave në prag të ndeshjes së ardhshme të Kampionatit Evropian kundër Zvicrës.

Në fillim të konferencës, trajneri u pyet në lidhje me gabimin e Unai Simón që solli golin e parë të Kroacisë në ndeshjen e raundit të 1/16.

“Ajo që ka rëndësi nuk është gabimi, është ajo që ju bëni pas gabimit. Dhe kjo është ajo që bëri Unai Simón. Në futboll, memoria e peshkut funksionon. Unë bëj dallime të gabimeve momentale dhe atyre konceptuale. Unai bëri shumë punë të mirë pas ati lëshimi.”, Enrique.

Më tutje, Enrique lavdëroi mbrojtjen e Spanjës të cilën e vlerësoi si ndër më të mirat.

“Ne jemi një nga ekipet më të mira në mbrojtje. Qëndrimi i ekipit është shumë i mirë. Jam shumë i kënaqur me mënyrën se si ne menaxhojmë 10 minutat e mbrojtjes në mbrojtje ”. /KP/

Ndeshja ndërmjet Zvicrës dhe Spanjës do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00.

-->