Luis Ortiz “shkatërron” kundërshtarin për 45 sekonda, kërkon luftën me Andy Ruiz

Boks 08 Nëntor 2020 09:28

Iu deshtën veç 45 sekonda për ta rrëzuar kundërshtarin.

Luis Ortiz e mposhti Alexander Floresin, në kategorinë e rëndë në boks.

41-vjeçari ishte i përgatitur mirë për këtë duel, ku me një goditje të fortë, e kreu punën në këtë luftë.

Boksieri kubanez është një nga emrat më të mëdhenj të boksit aktual, pas Joshua, Furyt dhe Wilder.

Ortiz ka regjistruar plotë 27 fitore me nokaut, nga 35 luftime sa i ka gjithsej.

-->