Luka Modric ka rinovuar kontratën?

Futboll 16 Prill 2021 09:20

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën edhe një sezon më shumë.

Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub deri në vitin 2022, ku mungon vetëm edhe njoftimi zyrtar nga Real Madridi.

Paraqitjet e shkëlqyera që ka treguar kroati duket se e kan bindur klubin, që ka muaj që tenton të arrijë marrëveshje me 35 vjeçarin, raporton AS.

Modric, ka qenë gjithmonë i gatshëm të vazhdojë karrierën e tij me Los Blancos.

Ai e ka treguar këtë duke pranuar uljen e pagës që klubi i ka propozuar atij për të zgjidhur në mënyrën më të mirë të mundshme problemet ekonomike që ka sjellur pandemia.

Me këtë rinovim, është konfirmuar që Modric do të luajë sezonin e tij të dhjetë në Real Madrid.

Në total ai ka bërë 383 paraqitje me Los Blancos, ku ka shënuar 26 gola dhe ka dhënë 61 asistime.

Ai ka fituar katër Ligën e Kampionëve, dy LaLiga, një Kupë të Mbretit, katër Botërore të Klubeve dhe shumë trofe të tjerë. /Insporti.com/

-->