Mabetex Prishtina pëson humbje nga Besiktas

Basketboll 31 Tetor 2019 21:48

Mabetex Prishtina ka pësuar humbje nga skuadra turke Besiktas TRC Insaat me rezultat 58:95 (20:32, 15:21, 10:27, 13:15), në ndeshjen e vlefshme për Grupin B të Euro Cup Women.

Mysafiret nga Turqia gjatë gjithë kohës ishin në epërsi, ndërsa basketbollistet e trajnerit Fidan Shatri në disa periudha treguan lojë të mirë, por që nuk mjaftoi për të shmangur humbjen.

Yvonne Anderson me 22 dhe Nina Bogicevic me 19 pikë ishin më efikaset te Besiktas, ndërsa Irma Konjusha me 20 e Nyilah Dominique Jamison-Myers me 16 pikë u dalluan te Mabetex Prishtina.

-->