Maguire transferohet te United, ky është reagimi i nënës së tij

Futboll 05 Gusht 2019 16:38

Harry Maguire është bërë blerja më e re e Manchester United, i cili ka nënshkruar për gjashtë vite me mundësi të vazhdimit edhe për një vit tjetër.

Ky transferim Unitedit i ka kushtuar plotë 80 milionë euro.

Pas kësaj blerjeje, nuk ka munguar reagimi i nënës së mbrojtësit, e cila ishte tejet e lumtur.

“Kur djali yt ëndërron të luaj për Manchester United si një fëmijë i vogël dhe pastaj një mëngjes zgjohesh dhe e sheh se kjo gjë është duke ndodhur. Ëndrrat mund të bëhen realitet, shumë krenare me ty Harry.”

Mbrojtësi anglez pritet ta bartë fanellën me numrin pesë./Insporti.com

-->