Mahrezit nuk i bënin përshtypje lëvizjet e Neymarit, momenti kur ai vetëm rrinte dhe e shikonte brazilianin

Futboll 05 Maj 2021 14:05

Ylli i Manchester Cityt, Riyad Mahrez nuk ka qenë i impresionuar nga lëvizjet apo driblimet e kundërshtarit të tij nga Paris Saint-Germain, Neymar.

Mahrez, përveç dy golave është bërë i ‘famshëm’ edhe për diçka krejtësisht tjetër gjatë ndeshjes.

Bëhet fjalë për ‘injorimin’ e tij ndaj lëvizjeve apo driblimeve të Neymarit.

City triumfoi me rezultat 2-0 në ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, të zhvilluar në Etihad.

-->