MalaysianGP: Vinales del i pari, lë prapa Marquezin

Moto GP 03 Nëntor 2019 12:58

Maverick Vinales ka fituar garën e Grand Prix Malaysia, në Moto GP.

Vinales ka ndalur serinë e fitoreve të Marc Marquez, duke u treguar më i shpejti në garën e Malajzisë.

Piloti i skuadrës së Yamaha morri një fitore supreme, duke lënë prapa tij yllin e Honda dhe tashmë kampionin botëror, Marc Marquez.

Edhe spanjolli Marquez regjistroi një garë të madhe, duke përfunduar në pozitën e dytë, nga pozita e 11-të që ishte startuese për të.

Kështu, Marquez nuk do të arrijë të barazojë rekordin e tij prej 13 fitoreve në sezon, që e mban nga viti 2013.

-->