Mali i Zi me dy mungesa të mëdha ndaj Kosovës

Nations League 24 Maj 2019 14:16

Kanë mbetur edhe pak javë deri në ndeshjen e Kosovës me Malin e zi.

E keqja e këtij takimi është se do të luhet pa shikues, ku përparësi mund të kenë vendësit e Malit të Zi.

Trajneri Tumbakovic ka marrë edhe një lajm tjetër të keq.

Mali i Zi duhet ti bëjë llogaritë ndaj Kosovës pa dyshen Jovetic dhe Gjorgjevic.

Të dy futbollistët priten të mungojnë për shkaqe të lëndimit.

Por në listën e trajnerit është shqiptari, Fatos Beciraj.

Kjo është lista e të ftuarve nga kundërshtari i ardhshëm i Kosovës për kualifikimet e Kampionatit Evropian./Insporti

Portierë: Danijel Petković, Milan Mijatović, Damir Ljuljanović;Mbrojtës: Stefan Savić, Marko Simić, Žarko Tomašević, Adam Marušić, Filip Stojković, Boris Kopitović, Risto Radunović, Igor Vujačić;

Mesfushorë: Nikola Vukčević, Marko Vešović, Vladimir Jovović, Marko Janković, Aleksandar Šćekić, Mirko

Ivanić, Marko Bakić, Nebojša Kosović, Aleksandar Boljević, Sead Hakšabanović, Luka Mirković, Stefan Lončar, Vukan Savićević, Deni Hočko, Dušan Lagator

Sulmues: Fatos Bećiraj, Stefan Mugoša.

-->