Man City 2:0 West Ham, notat e lojtarëve

Futboll 19 Shkurt 2020 23:50

Manchester City e ka mposhtur West Hamin 2-0 në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier.

Golat për Citizens i shënuan Rodri në minutën e 30-të dhe Kevin de Bruyne në të 62-në, për t’i marrë kështu tri pikë mjaftë të vlefshme.

City ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.26, derisa ‘Çekanët’ u vlerësuan me 6.38.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte mesfushori belg që asistoi dhe shënoi një gol, gjersa u notua me 9.4.

Në anën tjetër, dështimi kësaj sfide doli të jetë sulmuesi i mysafirëve, Robert Snodgrass me vlerësimin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

-->