Man City po i shkakton debakël Sportingut të Lisbonës

Futboll 15 Shkurt 2022 21:39

Manchester City po përballet me Sportingun në Lisbonë në ndeshjen e fazës së 1/8 të Champions League, ndaj së cilës po avancon me rezultat 3:0, shkruan Insporti.

Serinë  e golave për “qytetarët” e nisi Mahrez, i cili realizoi në minutën e 7’të, me Silvan dhe Foden që realizuan dy golat e tjerë.

Skuadra e Manchesterit në këtë takim po luan me disa mungesa të rëndësishme si; Gabriel Jesus, Grealish, Mendy, Palmer, Steffen dhe Ëalker, por bazuar në rezultatin mungesa e tyre nuk po vihet re.

/Insporti.com

-->