Man Utd – Tottenham, formacionet startuese

Futboll 12 Mars 2022 17:35

Sot me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Old Trafford” do të zhvillohet ndeshja mes Manchester United dhe Tottenham, shkruan Insporti.

Spurs kanë dy ndeshje më pak dhe gjenden në vendin e shtatë, me Red Devils që janë vetëm dy pozita para.

Takimi i fundit në Old Trafford mes dy ekipeve prodhoi një nga ndeshjet më të mira të Spurs, me Lilywhites që ishin të shfrenuar në Mançester teksa mposhtën United me rezultat 6-1. Harry Kane dhe Heung-min Son shënuan dy gola në atë fitore të bujshme, me Serge Aurier dhe Tanguy Ndombele që gjithashtu që gjetën rrjetën.

Formacionet startuese:

Man Utd.

Image

Tottenham:

Lloris, Doherty, Romero, Dier, Davies, Reguilon, Hojbjerg, Bentancur, Kulusevski, Son, Kane.

-->