Manchester City triumfon ndaj Burnleyt

Futboll 16 Tetor 2021 18:04

Manchester City arkëton tre pikë me peshë të madhe në luftë për titullin e kampionit në Premier League.

City ashtu siç pritej edhe shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Burnley-t. 

Golat i shënuan Silva (70′) e de Bruyne (70′).

Pas javës së tetë Manchester City zë vendin e dytë me 17 pikë, ka një me pak se Liverpooli dhe Burnley është i 19-ti me 3 sosh.

-->