Manchester United – Leicester City, shumë befasi në formacionet zyrtare

Futboll 11 Maj 2021 18:07

Manchester United luan sonte takimin e javës së 36-të në Premier Ligën angleze ndaj Leicester City, raporton Insporti.

Skuadra e Ole Gunnar Solskajer vjen pas një fitore në udhëtim tek Aston Villa, teksa sonte ka vendosur të luajë me një formacion krejt ndryshe nga takimi në “Villa Park”, duke pushuar yjet si Bruno Fernandes, Paul Pogba, Edinson Cavani dhe Rashford.

Amad dhe Anthony Elanga debutojnë nga minuta e parë.

Takimi nis me fillim nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare:

Image

-->