Manchester United – Liverpool, rezultati momental

Futboll 13 Maj 2021 22:34

Është duke u zhvilluar derbi i madh anglez ndërmjet Liverpool dhe Manchester United, në kuadër të xhiros së 36’të në Premier Ligë.

Skuadra e Liverpool është duke avancuar me rezultat 1-3.

Të gjitha golat janë shënuar nga lojtarët e Liverpool, me Philips i cili shënoi autogol në minutën e 10’të, për ti japur epërsin “Djajve të Kuq”, por në minutën e 34’të, Diogo Jota realizoj një gol mjeshtror dhe barazoi rezultatin për Liverpool, ndërsa Firmino realizoi dy golat e tjerë (45+3, 47).

Për momentin Liverpool gjendet në vendin e pestë me 60 pikë, katër pikë më pak se Chelsea që gjendet në vendin e katërt. /Insporti.com/

-->