Manchester United në bisedime me Ighalo

Futboll 31 Janar 2020 21:08

Manchester United janë në bisedime për ta transferuar ish sulmuesin e Watfordit, Odion Ighalo shkruan Insporti.

Një ofertë prej 20 milionë eurosh për Joshua King, u refuzua nga Bournemouth teksa United tenton ta zëvendësoj Rashfordin e lënduar.

Kjo ka bërë që të kthejnë sytë tek Ighalo i cili gjatë ditës u fol se mund të kalonte tek Tottenham Hotspur.

Sipas Skysport, gjasat Ighalo të kaloj në “Old Trafford” janë 50%.

Kujtojmë që lojtari është pjesë e Shanghai Shenhua, dhe momentalisht gjendet në Kinë./Insporti.com/

-->