Marku kishte mbështetje speciale, në tribuna ishin edhe Xhaka e Grezda

Futboll 14 Dhjetor 2019 08:15

Florian Marku ka vazhduar me fitore, ku kësaj radhe ka triumfuar kundër Nathan Bendon me pikë pas gjashtë raundeve.

Marku nuk e vuri në diskutimin fitoren, duke dominuar në pesë nga gjashtë raundet. Ai  fitoi me vendin unanim, 60-55.

Florian Marku vs Nathan Bendon – raporti i plotë me video

 

 

Ndeshjen e Markut e ndoqën edhe dy tifozë specialë, mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka dhe ai i Rangers, Eros Grezda.

 

Dy futbllistët ishin edhe të zhurmshëm gjatë meçit duke i dhënë zemër Markut.

Nuk ka munguar festa pas fitores së gjashtë me radhë edhe në zhveshtore.

-->