Marku me vetëbesim të madh, e quan frikacak boksierin britanik

Sporte luftarake 08 Prill 2021 17:12

Boksieri shqiptar Florian Marku, i ka dërguar një mesazh boksierit Conor Benn.

Marku e ka quajtur frikacak atë, pasi Benn nuk po pranon të ndeshet me të.

Ai në një intervistë për “Sky Sports”, tha se Connor Ben ndeshjen vetëm me kundërshtarë të dobët.

“Ju jeni një frikacak. Dilni në ring vetëm me kundërshtar të këqij. Unë e di që ai nuk do të luftoj me mua, sepse gjithmonë zgjedh kundërshtar të këqij me rekorde të dobëta”.

Boksieri shqiptar tutje theksoi se boksieri britanik nuk pranon të luftojë me kundërshtarë të fortë.

“Ai ka mposhtur kundërshtar të lehtë vetëm për ta ndërtuar rekordin e tij. Conor do të fitoj të shtunën. Ai kurrë nuk do të zgjidhte dikë pa humbje. Edhe Rylan Charlton do i bënte probleme”.

Conor Benn rikthehet në ring të shtunën dhe do të rrahet me Samuel Vargas.

-->