Martinez publikon listën e lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Belgjikës – ky është vendimi për Adnan Januzajn

Futboll 18 Mars 2022 17:28

Ylli shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj është rikthyer në Kombëtarja e Belgjikës.

Ai ka marrë ftesë për dy ndeshjeve miqësore.

Belgjika më 26 mars do të luajë në udhëtim te Irlanda, kurse pas tre ditëve e pret Burkina Fason.

Januzaj ka pasur paraqitje shumë të mira së fundmi te Real Sociedad dhe kjo ka bërë që trajneri Roberto Martinez ta rikthej në ekipin kombëtare.

Më poshtë gjeni listën e Kombëtares belge:

Image

-->