Max Verstappen fiton titullin e parë të kampionit botëror në F1

Formula 1 sot zhvilloi njërën nga garat më interesante në histori të këtij sporti, pasi pilotët Max Verstappen dhe Lewis Hamilton luftuan për titullin kampion pasi kishin pikë të barabarta. Piloti i Red Bullit, Max Verstappen dhe ai i Mercedesit, Lewis Hamilton ishin dy garuesit që luftuan për titull. Max Verstappen arriti të shpallet kampion … Continue reading Max Verstappen fiton titullin e parë të kampionit botëror në F1