Mbappe: E frikshme kur presidenti të thotë se nuk do të largohesh kurrë falas

Futboll 04 Tetor 2021 23:35

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe kishte dëshirë të madhe të largohej për Real Madridin, por ai e dinte se mund të shkonte falas vitin tjetër.

Kjo është ajo pse Mbappe tha se e frikësoi kur presidenti i klubit francez it ha se ai nuk do të largohej kurrë.

22-vjeçari ka zbuluar se sjellja e PSG-së në situatën e tij ishte e papërshtatshme, por ai dëshironte atë që ishte më e mira për të gjitha palët.

“Është e frikshme kur presidenti yt të thotë se nuk do të largohesh kurrë falas. Kur e dëgjova atë, mezi u përbiva dhe e pyeta veten se çfarë do të ndodhë këtu?”, tha Mbappe.

Ishte një nga ngjarjet më të përfolura gjatë afatit kalimtar veror, por në fund Mbappe vazhdoi me Paris Saint-Germainin

-->