Mbappe i shkakton probleme Real Madridit

Futboll 05 Shtator 2021 18:10

Real Madrid, përballet me pagesën më të lartë të tarifës së nënshkrimit ndonjëherë nëse dëshiron të transferojë Kylian Mbappe verën e ardhshme, zbulon Marca.

Pasi dështuan në përpjekjen e tyre për të nënshkruar me sulmuesin francez këtë verë, Los Blancos shpresojnë të përfundojnë një marrëveshje transferimi falas kur kontrata e tij me PSG të përfundojë në fund të sezonit.

Sidoqoftë, megjithëse asnjë tarifë transferimi nuk do t’i detyrohet PSG -së, Reali përballet me rreth 80 milionë euro tarifa, komisione dhe shpërblime

-->