Mbërriti me 15 minuta vonesë në stërvitje, futbollisti i PSG gjeti hyrjen e dytë me ferrarin e tij

Futboll 16 Prill 2022 21:35

Layvin Kurzawa mbërriti me 15 minuta vonesë në seancën stërvitore të Paris Saint-Germain të shtunën, teksa liderët e Ligue 1 përgatiten për ndeshjen e tyre të madhe kundër Marseille së vendit të dytë.

Megjithatë, Kurzawa fillimisht u detyrua të linte hyrjen e Camp des Loges pasi zbuloi se porta kryesore për në terrenin e stërvitjes ishte e mbyllur.

29-vjeçari shpejt gjeti një mënyrë tjetër për të hyrë në ambientet e ngjarjes, teksa lëvizi me Ferrarin e tij në hyrje të dytë.

Kurzawa përfundimisht gjeti një mënyrë për të hyrë dhe ndau mbërritjen e tij në terren duke postuar një foto në palestër.

-->