Mbyllen disa nga ndeshjet e Evropa Ligës: Napoli kualifikohet për në raundin eliminues

Futboll 09 Dhjetor 2021 20:58

Në duelin interesant të Ligës së Evropës mes Napolit dhe Leicesterit, italianët kanë triumfuar me rezultat 3-2 për t’u kualifikuar në raundin eleminues me Spartakun e Moskës, me skuadrën angleze që eliminohet nga gara.

Në garën tjetër, atë të Ligës së Konferencës, Roma e Jose Mourinhos ka realizuar fitore 3-2 në udhëtim ndaj CSKA Sofias, për ta kryesuar grupin C me 13 pikë.

Rezultatet e plota të ndeshjeve të Ligës së Evropës të zhvilluara nga ora 18:45.

Ndërkohë këto janë rezultatet e plota të ndeshjeve të Ligës së Konferencës të zhvilluara nga ora 18:45.

-->