Mbyllet afati kalimtar në basketboll – këto janë të gjitha transferimet

Basketboll 11 Shtator 2019 18:27

Sot ka përfunduar afati kalimtar në basketbollin e Kosovës. Klubet e Superligës, Ligës së Femrave dhe Ligës së Parë kanë bërë shumë transferime.

Ndërkohë, të premten do të bëhet hedhja e shortit për Superligën, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë. Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të fillojë me Superkupën e Kosovës, më 24 shtator në Rahovec, në të dyja konkurrencat, derisa java e parë e Superligës do të zhvillohet më 28/29 shtator.

Lista e plotë e transferimeve:

KB Prishtina
Muhamedali Janjeva – Feronikeli
Arian Mehmeti – Lipjani
Divine Myles – Venezuela
Jonathan Vade
Shea Feehan
Jonathan Janssen
Don Polloshka  LD Feronikeli

 

KB Golden Eagle Ylli
Valon Bunjaku – Prishtina
Samir Zekiqi – Trepça
Altin Morina – Prishtina
Rilind Krasniqi -Prishtina
Getoar Arifaj – Ponte Prizreni
Arben Camaj – SHBA
Jamel McKay – SHBA
Adger Jerome – SHBA
Fenner Alante SHBA

 

 KB Rahoveci
Bradford Christian Alexander – Vllazania Shkodër
Gray Justin – BristolFlyers BM
Howard Javis Edward – Vllaznia Shkodër
Gunjina Jure – Vestri Isalndë
Tsourakis Paraskevas Rafail – Leeds Force BR
Alban Veseli – Golden Eagle Ylli
Leonard Mekaj – Golden Eagle Ylli

KB Bashkimi
Bridgeman Terik
Hajriz Hazeri
EnsarMuriqi
Edison Krasniqi
MusabMala

 KB Ponte Prizreni
Edmond Kryeziu – Vëllaznimi
Holley Bennett – Logan Applachian State University
Arnold Sanders – II Coastal Carolina University

 

KB Feronikeli
Granit Makolli
Engjëll Sollova
Rinor Ahmeti
Branodon Scott
Darius Huggins
Gent Shala

KB Trepça
Xavier Givhan Williams
Derek Lawrence Hanes
Arthur Edward Boyce
Collin Patrick Kennedy

KB Lipjani
Stuckey Demarkus
Bruce Tamas

KB Peja
Henrik Sirko Zabok
Kouasi Jacquez Willy Pornic
Drilon Hajrizi
Beq Kovaqi
Ergin Grosha
Malcolm Armstead
Albin Berisha
Ermal Bojku
Valtrim Kastrati
Dorian Deqani
Fisnik Kraki
Aldin Qallaku
Jamichael Morgan

 KB Bashkimi – femrat
Aisha Balarabe
Arbnore Përquku
Saranda Daci

KB Prishtina – femrat
Enxhi Xhanaj
Danisha Shaw
Fjolla Ajeti
Tringa Ukaj
Yamison Nyilah
Jeta Zeka

KB New Basket
Drin Rexha
Ardit Memqaj

 KB AS Kastrioti
Drin Krasniqi
Endrit Ibrahimi
Edin Peci
Albion Preniqi
Dren Morina
Arber Shala
Dren Kllokoqi
Avdi Metaj

KB Vëllaznimi
Xavier Newson
Bujar Çeku

 KB AS Prishtina  (ish Don Bosko)
Don Polloshka
Bledar Thaçi
Nart  Jashari

 KB Megasport
Vigan Maloku
Idoll Pallushi

KB Drita
Qëndrim Demi
Enis Morina
Arbon Bllaca
Diant Maksuti

KB United Basketball
Enis Morina
Arbon Bllaca

KB Prishtina e Re
Lorik Kllokoqi
Arbër Smajli
Donat Musa

-->