Mbyllet pa fitues derbi ndërmjet Evertonit dhe Tottenhamit

Futboll 07 Nëntor 2021 17:24

Derbi i sotëm mes Evertonit dhe Tottenhamit ka mbaruar pa fitues, në kuadër të xhiros së 11-të në Premierligë.

Dy skuadrat angleze zhvilluan ndeshje të mirë, por që u mbyll me rezultat të barabartë 0 – 0.

Vendasit ishin më të rrezikshëm para portës, por që posedimin e kishte skuadra e Antonio Conte.

Everton fitoi një penallti, pasi Richarlison u pengua nga Hugo Lloris, mirëpo pas rishikimit të VAR-it, nuk u akordua.

Me këtë barazim, Tottenhami zë pozitën e nëntë me 16 pikë, derisa Evertoni renditët në vendin e 11-të me 15 sosh.

-->