Mbyllet pjesa e parë Club Brugge – Manchester City

Futboll 19 Tetor 2021 19:35

Liga e Kampionëve është rikthyer në rrethin e tretë, ku sonte do të zhvillohen plotë tetë ndeshje.

Ndeshja e parë që ka startuar është ajo mes Club Brugge dhe Cityt.

Pas pjesës së parë rezultati është 0-2 në të mirë të “Qytetarëve”.

Golat për Cityn i shënoi Cancelo (30′) dhe Mahrez nga penalltia. (43′)

Pas dy xhirove të para në Grupin A, Club Brugge ka katër pikë në pozitën e dytë, ndërsa Man City ka tre sosh në vendin e tretë.

/Insporti.com

-->