Mbyllet pjesa e parë Liverpool – Arsenal

Futboll 20 Nëntor 2021 19:19

Në stadiumin “Anfield Road” po zhvillohet ndeshja mes dy gjigantëve anglez Liverpool dhe Arsenal, e vlefshme kjo për xhiron e 12 të Premier Ligës angleze.

Pas përfundimit të pjesës së parë, rezultati është 1:0 në të mirë të të “The Reds”.

Golin për Liverpool e shënoi Sadio Mane (39′)

Liverpooli do të kërkojë me çdo kusht fitoren, që t’iu rikthehet rezultateve pozitive pas humbjes në xhiron e kaluar kundë West Ham me rezultat 3:2.

Në anën tjetër, Arsenali është në një seri prej 11 ndeshjeve pa humbje, ku në ndeshjen e fundit regjistroi fitore me rezultat minimal 1:0.

/Insporti.com

-->