MD jep formacionet dhe detajet për sfidën në Stamford Bridge

Futboll 20 Shkurt 2018 11:16

Mundo Deportivo në numri ne vet të sotëm i ka kushtuar vëmendje të veçantë takimit të sotëm ndërmjet Chelseat dhe Barcelonës duke bërë një kronologji të takimeve të mëhershme, paralajmërim të pikave kryesore ku mund të fokusohen ekipet sonte dhe duke dhënë radhitjen e mundshme taktike të ekipeve në fushë.

artikullin e kësaj ditoreje sportive në Spanjë përmendet edhe fakti se Philipe Coutinho nuk mudn të paraqitet në këtë ndeshje për shkak se ka kaluar në Barcelonë në janar dhe nuk ka të drejtëtë ndërrojë klubin në Ligën e kampionëve, sipas rregulloreve të UEFA-s.

Mundo Deportivo parasheh që Chelsea do të luajnë më formacion 3-5-2 dhe pudro nuk do të jetë futbollist shartues, kurse vija e sumit do të përbëhet nga Hazard dhe Morata.

Në anën tjetër Valverde do ti kundërvihet Contes me formacion 4-4-2, me Messin dhe Suarezin në vijën e sulmit. /Insporti.com

-->