Me Furyn apo Joshuan, ja me kë do të përballet Wilderi

Boks 05 Dhjetor 2018 11:44

Deontay Wilder ka thënë se do të përballet edhe njëherë me Tyson Furyn, para se t’i matë forcat me Anthony Joshuan.

12 runde në LA’s Staples Center nuk sollën fitues, ndeshja përfundoi me barazim dhe brezi i WBC-së i mbeti Wilderit, i cili beson se duhet të përleshet sërish me Furyn.

“Fury meriton rimech, kjo është e vetmja e drejtë”, u përgjigj Wilderi kur u pyet për mundësinë që të përballet me Joshuan në prill. /Insporti.com/