Më i miri në histori? Peter Crouch thotë se pas rikthimit të Cristianos në Manchester United…..

Futboll 14 Shtator 2021 12:09

Peter Crouch ka pranuar se atij mund t’i duhet të kalojë nga Lionel Messi në Cristiano Ronaldo, pas rikthimit të bujshëm të këtij të fundit në Manchester United.

Ai shënoi dy gola në rikthimin e tij në “Old Trafford”, teksa Man United mposhti Newcastle 4-1, për të ngjitur ekipin e tij në krye të Premier Ligës.

Gary Neville ka përshëndetur rikthimin e Ronaldos dhe ai nuk është eksperti i vetëm që lavdëron pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Image: PA

Crouch gjithashtu ka festuar rikthimin e Ronaldos dhe madje thotë se atij mund t’i duhet të kalojë nga Messi te Ronaldo.

Për “Daily Mail” ai tha: “Unë kam qenë gjithmonë një fans i madh i Lionel Messit. Ai është një dhuratë nga Zoti.

Image: PA

Përkufizimi, eleganca dhe gjithçka në lidhje me të është magjepsëse.

“Por, ne kemi arritur në fazën ku çdo rekord po thyhet nga Cristiano.

Image: PA

Ai vazhdoi duke theksuar përfshirjen e Rio Ferdinand në transferimin e Ronaldos në Man United dhe zbuloi një bast që ai ka me një tifoz.

“Rio më pas u bë një nga individët që lobuan që Cristiano të rikthehet në “Old Trafford” muajin e kaluar,” shtoi ai.

“Kur ai nënshkroi me Juventusin, unë kisha vënë një bast me një tifoz të United, që Mohamed Salah do të shënonte më shumë gola këtë vit. Duke parë” debutimin e tij të dytë “kundër Newcastle, jam pak i shqetësuar se portofoli im mund të jetë në rrezik.”

-->